ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

01/2014

01/2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.18 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W najnowszym numerze znajdziecie wyjątkowo dużo sprzętowych recenzji (Nikon D5300, Samsung Galaxy NX, Fujifilm X-E2, Nikon AW1 i test grupowy jasnych „pięćdziesiątek”), ale na szczególną uwagę zasługuje nasz okładkowy temat - obszerny retrospektywny tekst poświęcony historii Kalendarza Pirelli. Pretekst jest niezły, bo ta ekskluzywna publikacja w tym roku świętuje okrągłe 50 urodziny. Zebraliśmy dla Was najlepsze zdjęcia prezentowane na kartach kalendarza oraz wiele ciekawostek dotyczących kolejnych edycji, w tym jubileuszowej, wykonanej przez Helmuta Newtona i przez lata przechowywanej w tajemnicy w archiwach firmy.

Strefa sprzętu

Zmiana warty
Zmiana warty

W rok po premierze stylowego X-E1, japoński producent wprowadza na rynek jego następcę. W Fujifilm X-E2 znajdziemy m.in. nową matrycę, szybszy AF i moduł Wi-Fi. Lista usprawnień jest długa, zobaczmy jednak, jak przekładają się one na faktyczne możliwości!

Aparat dla
Aparat dla "fandroida"

Samsung Galaxy NX to wygodny aparat systemowy z matrycą APS-C, dużym dotykowym ekranem i przede wszystkim systemem Android z łącznością 4G/LTE. Czy tak wygląda przyszłość bezlusterkowców?

Twardziel bez lustra
Twardziel bez lustra

Niepozorny Nikon 1 AW1 to pierwszy na rynku wodoszczelny, odporny na mróz i wstrząsy kompaktowy aparat z wymienną optyką. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w pełnym zanurzeniu i w tradycyjnej fotografii!

Amatorska? Nie do końca!
Amatorska? Nie do końca!

Czwarta wersja tej popularnej lustrzanki to po prostu jeszcze większe możliwości: zaawansowany AF, najnowszy procesor, pozbawiona filtru AA 24-milionowa matryca i nareszcie wbudowane Wi-Fi. Czy niewielki D5300 to lepszy wybór, niż kompaktowy bezlusterkowiec?

Jasne pięćdziesiątki
Jasne pięćdziesiątki

Z matrycą APS-C to krótka portretówka, z pełną klatką, klasyczny reporterski standard - jasna "pięćdziesiątka", to często pierwszy obiektyw, który oprócz standardowego zooma ląduje w naszej fotograficznej torbie. Którą z nich warto wybrać? Przetestowaliśmy 8 popularnych modeli!

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania fotofelietonu Jacka Boneckiego.

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Urodziny kalendarza Pirelli
Urodziny kalendarza Pirelli

Najseksowniejszy kalendarz świętuje właśnie okrągłe urodziny. Przez pół wieku na jego kartach pojawiały się najlepsze modelki, fotografowane przez najdroższych i najbardziej pożądanych fotografów. Ten wyjątkowy jubileusz to dobra okazja, by przypomnieć jego historię.

Tylko w Digital Camera – Lisa Wood
Tylko w Digital Camera – Lisa Wood

Czy można sfotografować pejzaż ze snu? Zdjęcia Lisy Wood są chyba najbliższe temu wyzwaniu. To minimalistyczne scenki z idealnego, sielskiego świata: nad łagodną linią łąk i pól płyną chmury, w oddali widać samotny domek, po pustej okolicy przechadza się paw...

Motyle w brzuchu
Motyle w brzuchu

Kolejny odcinek przemyśleń Jacka Gąsiorowskiego

Warsztat

Temat numeru – Dodaj wyjątkowości spektakularnym pejzażom
Temat numeru – Dodaj wyjątkowości spektakularnym pejzażom

Zobaczcie, jak wykonywać i edytować zdjęcia krajobrazowe, miejskie pejzaże i nadmorskie sceny, aby miały one niepowtarzalny klimat i nastrój

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze zachęcamy do fotografii makro w mroźne dni. Dowiecie się wszystkiego o lampie błyskowej i zobaczycie ile piękna jest w więdnącej róży.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze odkrywamy najnowsze funkcje Lightrooma, oraz uczymy się jak poprawić zdjęcia z podróży w ACR i tworzyć stykówkę w Photoshopie.

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak rejestrować lustrzane odbicie krajobrazu w wodzie, czym są uchwyty zasilające, jak wydłużyć ogniskową obiektywu, jak sprawdzić głębie obrazu w trakcie fotografowania

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl