ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

03/2013

03/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.8
  • Szkoła Photoshopa
 

Poradnik

Poznaj swój aparat (w formie rozkładanej mapki)

Redaktor naczelny poleca

Przyszłość to w tym miesiącu słowo klucz. O przyszłości reportażu rozmawiamy z Tomaszem Tomaszewskim, jednym z najbardziej cenionych dokumentalistów naszych czasów. O przyszłości przeczytacie również w aspekcie sprzętowym - w tym wydaniu rozpoczynamy cykl gościnnych felietonów z udziałem specjalistów wiodących marek, którzy specjalnie dla nas wróżą z fusów i szukają odpowiedzi na pytanie czym będziemy fotografować za 5 lat. Z kolei w dziale DCP Talents, piszemy o świetlanej przyszłości Łukasza Pukowca. Choć ma dopiero 21 lat pracuje już dla dużych marek i luksusowych magazynów. Polecam również nasze poradniki. W Temacie numeru zdradzamy sekrety tajemniczego szyfru PASM, a w Shoot! – uważnie przyglądamy się między innymi możliwościom, jakie daje funkcja bracketingu.

Strefa sprzętu

Fotofusy 2013
Fotofusy 2013

Czym będziemy fotografować za 5 lat? Specjalnie dla DCP wróżą z fusów eksperci wiodących firm. W tym odcinku swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Krzysztof Szablisty z firmy Sony Europe Limited.

Kompakt dla blogera
Kompakt dla blogera

Canon N to aparat jakiego jeszcze nie było. Nie chodzi nawet o kształt, wymiary, czy łączność Wi-Fi. Wyjątkowy jest głównie sposób posługiwania się tym ciekawym maluchem.

Panasonic GH3 - Lumix Zawodowiec
Panasonic GH3 - Lumix Zawodowiec

To najbardziej zaawansowany bezlusterkowiec w rodzinie Lumix G. Flagowy model systemu może się pochwalić znakomitą ergonomią, nową matrycą i zaawansowanymi funkcjami filmowymi. Entuzjazm studzi jednak dość wysoka cena. Czy wart jest takich pieniędzy?

Canon EOS M - M jak maluch
Canon EOS M - M jak maluch

Można powiedzieć, że pierwszy bezlusterkowiec Canona to najlepsze cechy lustrzanki EOS 650D zamknięte w zgrabnym kompaktowym body. Czy prosta obsługa, 18-milionowa matryca i dotykowy ekran wystarczą, by pokonać konkurencję? Przekonajmy się, co potrafi ten maluch!

Młodszy brat X-Pro1
Młodszy brat X-Pro1

Fujifilm X-E1 to odchudzona z technologii, mniejsza i zdecydowanie tańsza wersja zaawansowanego modelu X-Pro1. Kluczowe dla jakości zdjęć układy odziedziczył jednak po starszym bracie, więc może to właśnie ten model będzie najlepszym wyborem?

Fantastyczne słabe światło!
Fantastyczne słabe światło!

Nie pozwól, aby brak światła przerwał Ci zabawę. Testujemy sześć aparatów, które pozwolą Ci fotografować od zmierzchu do świtu.

Inspiracje

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania  fotofelietonu Jacka Boneckiego.

Tylko w Digital Camera – Tomasz Tomaszewski
Tylko w Digital Camera – Tomasz Tomaszewski

„Przychodzę i mówię, jak jest” – podsumowuje swoje zdjęcia Tomasz Tomaszewski, prawdziwy mistrz narracji i jeden z najbardziej utytułowanych polskich dokumentalistów. O kondycji reportażu i budowaniu historii za pomocą zdjęć opowiedział Magdalenie Rudzkiej.

DCP Talents - Łukasz Pukowiec
DCP Talents - Łukasz Pukowiec

Choć ma dopiero 21 lat, zebrał już pokaźne portfolio. Lubuje się w pięknych stylizacjach spod znaku hi-fashion, przyznaje, że bardziej od fotografii interesuje go sama moda. I właśnie dlatego, naszym zdaniem, musi odnieść sukces!

Sławni i bogaci – Helmut Newton
Sławni i bogaci – Helmut Newton

Trudno wyobrazić sobie świat mody bez kontrowersyjnego Helmuta Newtona. Kolorowe magazyny XX wieku kształtowały gusta i kreowały styl życia. Newton rósł razem z nimi.

„Vogue”, Harper’s Bazaar – uczyły się od niego, czym jest moda, a on wciąż nabierał tempa w przekraczaniu wytyczanych sobie granic.

Inspiracje - Sekretna natura
Inspiracje - Sekretna natura

Wielokrotne ekspozycje Christoffera Relandera opowiadają o jedności człowieka i natury. Ten fiński fotograf, były żołnierz, jest samoukiem, który dziś pracuje dla największych agencji. Jak zrodził się ten niesamowity projekt? Spytała go o to Olga Drenda

Warsztat

Temat numeru – Wszystko o trybach ekspozycji
Temat numeru – Wszystko o trybach ekspozycji

Zakup dobrego aparatu i korzystanie jedynie z ustawień automatycznych to jak kupienie porsche do jazdy po mieście. Żeby tchnąć nieco twórczego ducha w twoje zdjęcia, musisz przejąć kontrolę nad aparatem. Wyjaśniamy, jak to zrobić...

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. jak fotografować śnieżne krajobrazy, jak czyścić sprzęt, co można uzyskać fotografując olej na wodzie, kiedy i jak korzystać z bracketingu.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze uczymy się klonowania, tworzymy odbicie, pokazujemy jak rozmywać rzeki i wodospady.

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak robić nieporuszone zdjęcia makro, jak pozbyć się dystorsji ze zdjęć, co zrobić, by wydobyć szczegóły z cieni.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl