ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon D5 już na horyzoncie Antoni Żółciak

2015-11-18
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D5 już na horyzoncie
Nikon D4
Nikon prowadzi prace nad profesjonalną lustrzanką D5 - pełnoklatkowym modelem, który zastąpi obecną wersję D4

Nie ujawniając szczegółów, Nikon poinformował o pracach nad następcą lustrzanki D4. Równolegle projektowany jest również nowy przekaźnik bezprzewodowy WT-6, oraz lampa błyskowa SB-5000, która stanie się flagowym modelem w ofercie producenta.

Niestety, żadne dane dotyczące tych trzech konstrukcji nie są jeszcze znane, podobnie jak data premiery rynkowej i sugerowana cena detaliczna.

Możemy jedynie posiłkować się plotkami, wedle których lustrzanka zostanie wyposażona w nowy, 20-megapikselowy sensor, oferujący wsparcie czułości ISO do wartości nawet 102400. Pojawi się również nowy moduł autofocusu z szerzej rozstawionymi punktami, których z kolei może być nawet 173. Aparat będzie w stanie rejestrować do 15 klatek na sekundę oraz filmowaćw jakości 4K z prędkością do 60 kl./s. Pojawić się ma też funkcja nagrywania wideo Full HD w zwolnionym tempie. Portale plotkarskie donoszą, że D5 ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku.

 

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl